Цікаве


Вакцини від Covid-19: все, що потрібно знати

Вакцина

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Підпис до фото,

Завдяки вакцинам нам вдалося перемогти хвороби, які були поширеними лише покоління тому

У багатьох країнах світу розпочалася масова вакцинація від коронавірусу. Навколо неї багато пліток і суперечливої інформації, а тому спробуємо розібратися в основних моментах.

Що таке вакцина?

Вакцина готує ваш організм до боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою. Вакцини містять неактивні або ослаблені фрагменти патогену, які спричинюють або імітують хворобу.

Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекцію і виробляти антитіла для боротьби з нею. У більшості людей цей процес відбувається непомітно, але іноді можливі побічні ефекти, як-от біль у місці щеплення або тимчасова лихоманка.

Згодом у вас формується імунітет до цієї хвороби. Центр контролю та профілактики захворювань США заявляє, що саме тому вакцини такі ефективні. На відміну від більшості ліків, які лікують хворобу, вакцини запобігають їй.

Вакцинація

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Підпис до фото,

Вакцина - це засіб боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою

Чи безпечні вакцини?

Перші щеплення винайшли китайці ще у X столітті. Але лише у 1796 році британський лікар Едвард Дженнер помітив, що відносно легка форма коров'ячої віспи захищає від тяжкої людської форми хвороби.

Він перевірив свою теорію і через два роки опублікував висновки. Так з'явилося слово вакцина - від латинського vacca "корова".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), вакцинацію вважають одним з найбільших медичних досягнень сучасного світу. Щеплення рятує життя від двох до трьох мільйонів людей щороку, запобігаючи 20 хворобам.

Центр контролю та профілактики захворювань запевняє: вакцини ретельно перевіряють, перш ніж вивести їх на ринок. Спочатку їх тестують у лабораторіях і на тваринах, потім вони проходять клінічні випробування з участю людей і врешті-решт їх повинні схвалити органи охорони здоров'я. Ризики є, але, як і у всіх ліків, вони не перевищують користь.

вакцини
2px presentational grey line

Вакцини допомогли перемогти дитячі хвороби, які були поширеними лише покоління тому. А віспу, від якої загинули сотні мільйонів людей, повністю викорінили. Втім, для досягнення успіху часто потрібні десятиліття.

Африку офіційно оголосили вільною від поліомієліту лише у серпні, майже через 30 років після початку масової вакцинації.

Експерти попереджають, успіхи вакцинації проти Covid-19 ми зможемо побачити лише через кілька місяців, а повне повернення до норми може відбутися через кілька років.

Вакцинація від віспи 1962 рік

АВТОР ФОТО,KEYSTONE-FRANCE/GETTY IMAGES

Підпис до фото,

Програми вакцинації від віспи допомогли викоренити хворобу

Як виготовляють вакцини?

Коли в організм потрапляє новий збудник, як-от бактерія, вірус, паразит або грибок, антиген спонукає імунну систему до вироблення антитіл для боротьби зі збудником. Традиційні вакцини вводять в організм людини ослаблену або неактивну частину антигену до того, як він стикнеться зі збудником у повсякденному житті.

Це спонукає імунну систему реагувати так, ніби вона має справу зі справжнім патогеном. Випробувані і затверджені вакцини від Covid-19 виготовляють як традиційними, так і новішими методами.

Що входить до вакцини проти коронавірусу?

вакцини від Covid-19

АВТОР ФОТО,CAVAN IMAGES/GETTY IMAGES

Підпис до фото,

Деякі вакцини від Covid-19 виготовлені за допомогою нових методів

Pfizer-BioNTech та Moderna - це так звані РНК (мРНК)-вакцини, які використовують частину генетичного коду вірусу.

Замість того, щоб вводити в організм слабкий або неактивний антиген, вони вчать клітини організму виробляти "протеїн шипів коронавірусу". Це спонукає імунну систему утворювати антитіла для боротьби з вірусом.

Вакцина Oxford-AstraZeneca інша. Вчені модифікували версію звичайного респіраторного вірусу, яким заражаються шимпанзе, та додали частину генетичного коду коронавірусу.

Це так звана вірусно-векторна вакцина. Усі три вакцини схвалені для використання у Великій Британії та США.

Мексика, Чилі та Коста-Рика вже почали щеплення вакциною Pfizer, а оксфордську вакцину також використовують у Бразилії.

вакцини від Covid-19
2px presentational grey line

Ще дві вакцини використовують модифіковану версію вірусу як носія для доставки невеликого фрагмента коронавірусу. Це, наприклад, російський Sputnik V. Крім Росії його також широко використовують в Аргентині, Венесуелі, Угорщині, Об'єднаних Арабських Еміратах, Ірані, Сербії та на палестинських територіях.

У першій і другій дозі використовують дещо різні версії вакцини, які теоретично викликають кращу імунну відповідь, ніж використання тієї самої версії двічі.

Інша вакцина за методом вірусного вектору від компанії Janssen вимагає лише однієї дози, але її все ще розглядають регуляторні комісії.

Моніка Каласанс

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Підпис до фото,

Медсестра Моніка Каласанс першою у Бразилії отримала щеплення оксфордською вакциною

Наразі перевіряють і вакцину від Novavax, яка відтворює частину протеїну шипів вірусу для стимулювання імунної системи. Втім, успішні масштабні випробування цієї вакцини вже спонукали Велику Британію придбати 60 млн доз для використання пізніше цього року.

Китайська вакцина CoronaVac використовує традиційний метод введення деактивованої частини вірусу. Однак нещодавно дослідники поставили під сумнів її доцільність. Вакцина була ефективною лише у 50,4% випадків, а це лише трохи перевищує поріг ефективності вакцин, встановлений ВООЗ.

Компанія Sinovac, яка є виробником вакцини, заявила, що ця цифра є результатом випробувань у груп високого ризику, які мають більшу ймовірність заразитися.

У будь-якому разі з липня вакцину затвердили для екстреного використання в групах високого ризику у Китаї. Її також планують застосовувати у Туреччині, Сінгапурі, Малайзії, Індонезії та Філіппінах. Її планує закупити і Україна.

вакцини від Covid-19
2px presentational grey line

Індія планує використання вакцин Covishield, розробленої AstraZeneca разом з Оксфордським університетом, та Covaxin від місцевої фірми Bharat Biotech.

Водночас Африканський союз замовив 270 млн доз у різних постачальників: Pfizer, AstraZeneca (через Інститут сироватки крові в Індії) та Johnson&Johnson.

Це на додаток до 600 млн доз, наданих організацією Covax, яка забезпечує вакцинами країни з низьким рівнем доходу.

Чи ефективна вакцина проти нових штамів вірусу?

вакцини від Covid-19

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Підпис до фото,

Вчені досліджують ефективність вакцин від нових мутацій вірусу

По-перше, всі віруси мутують, утворюючи нові штами для розповсюдження і виживання. Тому поява нових штамів не повинна дивувати. Вчені досліджують ефективність вже розроблених вакцин проти нових варіантів вірусу.

І деякі дослідження свідчать, що мутація E484K у південноафриканському штамі може допомагати вірусу уникати антитіл.

Але експерти компаній Moderna, Novavax і Janssen стверджують, що хоча ефективність може бути нижчою, наявні вакцини повинні працювати.

З іншого боку, вакцина, яка забезпечує певний захист, все ж краще, ніж взагалі нічого. До того ж виробники вже взялися за модифікацію своїх вакцин. Наприклад, Оксфорд сподівається ввести нову версію вакцини вже восени.

Кому не радять вакцинуватися?

вагітна жінка щеплення

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Підпис до фото,

Вагітним наразі не рекомендують щепитися від коронавірусу

Щеплення від коронавірусу не є обов'язковим у будь-якій країні, але його наполегливо рекомендують всім дорослим. Проте є винятки.

Наразі ВООЗ не радить робити вакцини Pfizer-BioNTech і Moderna вагітним жінкам. Це пов'язано з браком даних, а не з доведеною шкідливістю цих вакцин.

Утім, у випадку, коли вагітна жінка має супутні захворювання або перебуває у групі високого ризику, наприклад, є медпрацівницею, доцільність щеплення може розглянути її лікар.

Також фахівці не вважають, що відмовлятися від вакцинації потрібно жінкам, які годують груддю, якщо в них немає інших протипоказань.

Це також стосується й тих, хто планує вагітність, адже будь-які вакцини не впливають на здатність завагітніти.

Важкі алергічні реакції на вакцину від Covid-19 трапляються рідко. Втім, Центр контролю та профілактики захворювань США радить проконсультуватися зі своїм лікарем перед щепленням, якщо раніше алергічні реакції на вакцини були.

Ті, хто страждає на інші алергії, як-от алергії на їжу, домашніх тварин чи латекс, вакцинуватися можуть.

Не щепляться люди, які наразі хворіють на коронавірус, а також діти, оскільки вони мають низький ризик хвороби.

Люди

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Підпис до фото,

Колективний імунітет - найшвидший спосіб повернутися до нормального життя

Чому варто вакцинуватися?

Деяких людей непокоїть, що вакцини від Covid-19 були виготовлені надто швидко. Дійсно, зазвичай на розробку і випробування вакцин йдуть роки, однак глобальна зацікавленість у пошуку рішення прискорили цей процес.

Це також результат активної співпраці ВООЗ з ученими, бізнесом та організаціями охорони здоров'я.

Як зазначає Центр контролю та профілактики захворювань США, вакцина забезпечує захист від зараження, а також допомагає захистити інших. Вона також є найважливішим способом виходу з пандемії.

Загальна вакцинація від Covid-19 вже показала свою ефективність в Ізраїлі, рівень захворюваності у людей старше 60-х років знизився.

За оцінками ВООЗ, для зупинки передачі вірусу імунітет має виробитися у 65-70% населення, а це означає, що людей потрібно заохочувати до вакцинації.

Щеплення мільярдів людей зупинить поширення коронавірусу і створить колективний імунітет.

Що швидше ми його отримаємо, то швидше зможемо повернутися до звичного життя.

Правила поведінки на льоду

У зв’язку з погіршенням погодних умов та пов’язаним з ним утворенням нестійкого крижаного покрову на водоймах на території ННПП, з метою запобігання виникненню нещасних випадків нагадуємо вам основні правила поведінки на льоду.

Щоб зберегти своє здоров’я, слід пам’ятати наступне:

• Виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди.

• Перш ніж ступати на лід, дізнайтесь про товщину льодового покрову на водоймі. У різних місцях річок, озер товщина льодового покрову може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією.

Міцність льоду можна визначити візуально. На водоймах безпечним вважається лід при температурі повітря нижче 0:

– для одного пішохода – лід синюватого або зеленкуватого відтінку, товщина повинна бути не менше 5-7 см., лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менше, сірий – свідчить про присутність води у товщі льоду;
– для групи людей (масові переправи пішки) – товщина не менше 15 см;
– при масовому катанні на ковзанах – 25 см.

Забороняється виходити на лід за таких умов:
– якщо поруч теплі потоки води, в місці з’єднання річок, у місці виходу стічних і промислових вод;
– у випадку швидкої течії річки у цьому місці;
– за наявності вмерзлих у лід дошок, палок та інших предметів;
– у випадку різного забарвлення льоду;
– під час весняного розтавання снігу та льоду, а також сильного перепаду температури під час весняного потепління.

Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг та виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі!

Забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини!

• Перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду, при переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

• Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинитися і повернутись назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

• Слід особливо обережно спускатися з берега, тому що лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

• Під час руху по льоду звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають v водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

• Забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;

• Переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях.

І, звичано, краще без потреби не виходьте на лід!

 

:Що робити, якщо ви провалилися у холодну воду

• Необхідно зберігати спокій, не панікувати і не метушитися;
• Треба голосно покликати на допомогу;
• Позбавлятися слід тільки від того одягу, який вас тягне вниз;  у будь-якому випадку постарайтеся залишити на собі головний убір, голова повинна бути максимально захищена, нехай навіть і мокрим головним убором;
• Не намагайтеся відразу ж видертися на лід. Підніміться на поверхню в місці провалу і прийміть у воді горизонтальне положення, відвівши ноги назад, а не під себе, щоб тіло не склалося вдвічі під льодом. Остерігайтеся гострого льоду;
• Вибиратися на лід необхідно з тієї сторони, з якої ви провалилися;
• Не намагайтеся вибратися на лід тільки за допомогою рук;
• Широко розкиньте руки по краям льоду, щоб не зануритися з головою;
якщо можливо, переберіться до того краю ополонки, де течія не захопить вас під лід;
• Пристосуйтеся і постарайтеся переміститися усім тілом на лід, або обережно перекиньте одну ногу, а потім іншу;
• Вибравшись з ополонки потрібно відкотитися або відповзти від неї на безпечну відстань;
• Коли ви вибралися на берег, зніміть з себе весь одяг, максимально відіжміть нижню білизну, витріться нею, знову відіжміть її і надіньте на тіло. Максимально захистіть голову і одягніть щось на ноги. Після цього надіньте верхній одяг, нехай навіть і замерзлий, і робіть зігріваючі вправи, не дозволяйте собі заснути

 

Як допомогти людині, яка провалилася під лід:

• Негайно крикніть йому, що йдете на допомогу, при можливості приверніть увагу інших людей та телефонуйте 101; • Наближатися до ополонки слід повзком, широко розкинувши руки, буде краще, якщо підкласти лижі, лист фанери, дошку, будь-який плоский міцний предмет, щоб збільшити площу опори і повзти на ній;
• Не підповзаючи до самого краю ополонки, витягувати постраждалого необхідно за допомогою мотузки, ременя, шарфа, якої-небудь підручної дошки або жердини. Кидати предмети потерпілому необхідно за 3-4 метри від краю ополонки;
• Якщо ви не один, то, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому;
• Дійте рішуче і скоро, постраждалий швидко клякне в крижаній воді, намоклий одяг тягне його донизу;
• Подавши постраждалому підручний засіб, витягніть його на лід і повзком рухайтеся від небезпечної зони;
• По можливості, потерпілого швидко переодягніть в сухий одяг, організуйте обігрів спини і грудей, зробіть масаж кінцівок; не намагайтесь зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його у теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми; дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості;
• Потерпілого необхідно терміново доставити в тепле приміщення (прогрітий намет або кабіна автомобіля), по можливості надати першу допомогу, необхідну при переохолодженні, і викликати швидку допомогу
• Потерпілому ні в якому разі не давайте спиртне «для зігріву». Спиртне в даному випадку провокує різке некероване зниження внутрішньої температури тіла






ВООЗ на початку червня оприлюднила оновлені рекомендації щодо використання масок для профілактики поширення COVID-19

У районах з високим рівнем поширення вірусу рекомендується використовувати медичні маски усім медпрацівникам, а не лише тим, хто безпосередньо контактує з пацієнтами з COVID-19. Також ВООЗ рекомендує громадянам носити тканинні маски там, де складно дотримуватися дистанції 1 метр

Тож розбираємося в тому, яка різниця між медичними та тканинними масками, як правильно їх носити

Пам'ятайте, використання лише маски не забезпечує захист від COVID-19. Тримайте дистанцію 1 метр від інших, проводьте ретельну та регулярну гігієнічну обробку рук

Стежте за оновленнями на сторінці та поширюйте інформацію

Будьте здорові





Для чого потрібно носити медичну маску


На сьогоднішній день в Україні МОЗ розглядає кожну людину як потенційно інфіковану. У такому разі маска допоможе зменшити можливу передачу вірусу
«Так, ми розуміємо, що маска не захищає людину. Це не засіб індивідуального захисту. Водночас ми рекомендуємо і наполягаємо, без маски не заходити в магазини, аптеки та інші місця. Чому? Тому що ми всіх розглядаємо як потенційно інфікованих. Коли є маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується і не сягає півтора метри, може виділятися не більш ніж на 10-15 см».
За його словами, людина без симптомів захворювання вже може бути переносником COVID-19
«Якщо не будуть дотримані інші вимоги соціальної ізоляції, маска на обличчі людини, яка ще, можливо, без симптомів, але вже може бути інфікованою і виділяти збудник вірусу, значно знижує ризик інфікувати інших. Саме з цією метою ми рекомендуємо носити маску», – додав він
У МОЗ також попередили, що якщо людина з коронавірусом носить маску з клапаном видиху (респіратор), то вона зможе заразити вірусом інших через потік повітря, який виходить з клапану






ПАМЯТКА ПРО КОРОНАВІРУС 
? Хто може заразитися цим вірусом
Люди, які живуть або подорожують в райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. В даний час 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходится переважна більшість інфікованих людей. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій. 
?  Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання
Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.
 Як довго вірус живе на поверхнях
За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
.  Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, у якої немає симптомів
Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом  поширення вірусу.
  Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування
На сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу.
Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема,  кашель і чхання.
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю або чиханн прикривайте рот і ніс паперовою хусткою, уникайте тісного контакту з усіма хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше звертайте до сімейного лікаря та повідомте йому попередню історію хвороби;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

















Основні поради при виявленні симптомів                           зараження коронавірусом

Коронавірус шириться світом. В Україні, як і в багатьох інших країнах, запровадили карантин. Що робити при підозрі на зараження новим коронавірусом – відповіді в матеріалі DW.









55_main Основні поради при виявленні симптомів зараження коронавірусом

ВООЗ оголосила пандемію у зв’язку з поширенням коронавірусу в світі. В Україні, як і в багатьох інших країнах, запровадили карантин. Потрібно максимально обмежити пересування, уникати скупчень людей, пильно  спостерігати за симптомами, особливо, якщо ви відвідували одну з країн, де зафіксований спалах нового коронавірусу SARS-CoV-19 чи контактували з людиною, яка повернулася з таких країн. Аби сповільнити поширення нового коронавірусу вкрай важливо дотримуватись заходів гігієни: регулярно ретельно мити руки милом; дотримуватись етикету при кашлі або чиханні – тобто кашляти або чихати в паперову хустинку або у згин ліктя, якщо хустинки нема.









72_main Основні поради при виявленні симптомів зараження коронавірусом

Слідкуйте за симптомами
Новий штам коронавірусу SARS-CoV-19 спричиняє вірусне захворювання COVID-19,  перебіг якого може супроводжуватися як легкими симптомами, так і тяжкою формою пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.









630_360_1536844538-4772 Основні поради при виявленні симптомів зараження коронавірусом

У міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України вказують на те, що основне занепокоєння у вірусологів та медиків викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші – тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та сприяє швидкості передачі вірусу від людини до людини. Найпоширенішими симптомами є сухий кашель і підвищена температура. Інкубаційний період триває від двох днів до двох тижнів.









52760753_7 Основні поради при виявленні симптомів зараження коронавірусом

Треба мати під рукою телефон сімейного лікаря
Якщо ви повернулися з країн, де зафіксовані випадки зараження коронавірусом SARS-CoV-19, у разі виявлення ознак ГРВІ та підвищеної температури, неодмінно залишайтесь вдома. За протоколами українського МОЗ та рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ви повинні якнайшвидше самоізолюватись не менше, аніж на 14 днів. Якщо ви проживаєте з іншими членами родини, максимально обмежте контакти з рідними та відразу подзвоніть своєму сімейному лікареві. “Якщо людина була у щільному контакті з тим, у кого позитивний тест на новий коронавірус, упродовж 15 хвилин на відстані одного метру, то ці випадки вважаються підозрами на коронавірусну інфекцію, і тоді людина мусить бути у самообсервації”, – каже представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.










За рекомендацією МОЗ, сімейному лікарю ви маєте обов’язково повідомити про те, що впродовж останніх двох тижнів ви побували в країні, де зафіксований спалах COVID-19. Якщо у вас немає контактів вашого сімейного лікаря чи ви ще не підписали з ним декларацію, МОЗ радить звертатися на урядову “гарячу лінію” за телефоном 1545. Окрім цього, у кожній області є своя гаряча лінія куди, можна звернутись з питань нового коронавірусу. Такий же алгоритм дій і після того, якщо ви спілкувалися з людиною, у якої пізніше підтвердився COVID -19.









likari- Основні поради при виявленні симптомів зараження коронавірусом

Ізоляція в лікарні
Після спілкування з вашим сімейним лікарем, він має прийняти рішення про госпіталізацію, якщо на це є підстави. МОЗ затвердив і проінформував лікарів про алгоритм дій, якщо у людини є підозра на новий коронавірус. Лікарі викликають бригаду медичної допомоги, якщо симптоми по медичному протоколу подібні до COVID-19. Людину з підозрою на коронавірус доставляють у визначену госпітальну базу. Після цього там проводиться дослідження для виключення, або підтвердження  COVID-19. Увесь час людина буде ізольована до отримання результату тесту. Тестування проводиться у Києві у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я. Саме там встановлена тест-система, закуплена Україною у Німеччині. Ця тест-система сертифікова ВООЗ.









52739637_7 Основні поради при виявленні симптомів зараження коронавірусом

За інформацією спеціалізованого сайту МОЗ, тест-система та реагенти розраховані на  обстеження 960 осіб, чого вистачить до моменту отримання чергових реагентів. Саме тому лабораторному діагностуванню на новий коронавірус підлягають лише випадки, які чітко підпадають під критерії ВООЗ як підозрілі. Результати тестування після доставки зразків у референс-лабораторію можуть бути готові через 5-6 годин. Якщо результат позитивний, його з України відправляють в одну з п’яти європейських референс-лабораторій на підтвердження. Аналізи першого хворого на COVID-19  українців МОЗ України відправляла у таку лабораторію у Лондон.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Надзвичайні стани